ZİYARET

İSTANBUL'UN MERKEZİ

İstanbul Kongre Merkezi, İstanbul’un en nezih ve merkezi lokasyonu olan Taksim - Nişantaşı bölgesindeki Kongre Vadisi’nde yer almaktadır. Etrafında pek çok seçkin cafe, restoran, otel ve alışveriş mekanları bulunmaktadır. Şehrin ticaret ve kültür merkezlerinin pek çoğu İstanbul Kongre Merkezi yakınındadır. Bu yönüyle misafirleri için öncelikli ve benzersiz bir mekandır. İstanbul Kongre Merkezi, dünya standartlarında teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve misafirlerine sunduğu benzersiz hizmet kalitesi ile uluslararası kongre ve organizasyon merkezidir. 8 kat ve 120.000m2’lik alana sahip olan İstanbul Kongre Merkezi, ulusal ve uluslararası kongreler, konferanslar, sempozyumlar, şirket toplantıları, fuarlar, sergiler, konserler, müzikaller, tiyatro ve film galaları gibi her türlü sosyal, kültürel ve profesyonel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Kongre Merkezi’nin B4 ve B5 katlarında yer alan fuar ve etkinlik alanları, toplam 14,576m2 alana sahiptir. 4 ayrı bölümden alana giriş yapılabilmektedir. B4 Katı alanı 4.288m2 / B5 Katı alanı 10.288m2

İstanbul Kongre Merkezi’ne Ulaşım

Taksi: Havalimanlarından İstanbul Kongre Merkezi’ne taksi ile gelmek isteyenler için varış süreleri aşağıda yer almaktadır: Atatürk Havalimanı (Avrupa Yakası) 45 dakika Sabiha Gökçen Havalimanı (Anadolu Yakası) 55 dakika
Metro: M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattı kullanılarak Osmanbey veya Taksim durağından İstanbul Kongre Merkezi’ne kolayca ulaşılabilir. Osmanbey ve Taksim metro durakları İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 7 dakikalık yürüme mesafesindedir. F1 Taksim - Kabataş füniküler hattı kullanılarak Taksim durağından İstanbul Kongre Merkezi’ne ulaşım sağlanılabilir.
Metrobüs: Mecidiyeköy durağından metro veya otobüs aktarması ile İstanbul Kongre Merkezi’ne ulaşım sağlanılabilir.
Otobüs: Taksim, Eminönü ve Mecidiyeköy gibi birçok merkezi lokasyondan Harbiye’ye doğrudan ulaşım sağlanmaktadır. TRT İstanbul Radyosu otobüs durağı, İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.
Dolmuş: Beşiktaş-Harbiye dolmuş hattı ile, Beşiktaş Vapur İskelesi karşısından, Harbiye Caddesi’ne ulaşım sağlanmaktadır. Harbiye Dolmuş Durağı, İstanbul Kongre Merkezi’ne yaklaşık 3 dakikalık yürüme mesafesindedir.


Atatürk Havalimanı: 22 KM
Sabiha Gökçen Havalimanı: 45 KM
Havalimanı Sürüş Mesafesi
Atatürk Havalimanı: 30-60 DK
Sabiha Gökçen Havalimanı: 60-90 DK